Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prof. Łętowska uhonorowana przez UW

27.06.2016, 11:17; Aktualizacja: 27.06.2016, 11:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Prof. Ewa Łętowska otrzymała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

Reklama

Prof. Ewa Łętowska jest absolwentką UW. Zawodowo związana była z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Wykładała też na Sorbonne-Pantheon. Jest członkiem m.in. Komitetu Helsińskiego i korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności.

Była pierwszym w Polsce rzecznikiem praw obywatelskich. Urząd piastowała w latach od 1987 r. do 1992 r. W latach 1999-2002 orzekała w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. W maju 2002 r. Sejm wybrał ją na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Pełniła tę funkcję przez 9 lat.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.