Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezes UKE rezygnuje ze stanowiska

05.07.2016, 11:05; Aktualizacja: 05.07.2016, 11:27
 • Wyślij
 • Drukuj

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska na pół roku przed końcem kadencji - informuje portal ISBnews.

Reklama

Wniosek o odwołanie z urzędu podpisany przez premier Beatę Szydło Sejm ma rozpatrzyć w czwartek.

Oficjalnym powodem rezygnacji jest "chęć odpoczynku".

Magdalena Gaj jest radcą prawnym i ekspertem z zakresu prawa telekomunikacyjnego, od 2001 roku nieprzerwanie zajmuje się sprawami rynku telekomunikacyjnego, w szczególności strefą regulacji. Prezesem UKE  została w styczniu 2012 roku. Zanim trafiła do Urzędu była wiceministrem administracji i cyfryzacji, odpowiadającym za sprawy telekomunikacji i poczty.

Jak podaje portal, na następcę Gaj typowany jest Krzysztof Dyl.

PS/źródło: ISBnews

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.