Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Polski prawnik członkiem ETO

06.07.2016, 11:06; Aktualizacja: 06.07.2016, 11:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Janusz Wojciechowski i sześciu pozostałych członków Europejskiego Trybunału Obrachunkowego podejmą dziś przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej "uroczyste zobowiązanie" do pełnienia funkcji w ETO. 

Reklama

Janusz Wojciechowski został zgłoszony na zarezerwowane dla Polski miejsce przez obecny rząd.

W marcu negatywną opinię o kandydaturze europosła PiS na unijnego audytora wydała komisja ds. kontroli budżetowej.

13 kwietnia także Parlament Europejski w tajnym głosowaniu wyraził takie samo stanowisko.

Rada UE nie musiała jednak uwzględniać opinii europarlamentu na temat poszczególnych kandydatów. I zaakceptowała Wojciechowskiego.

Oprócz Polaka członkami Europejskiego Trybunału Obrachunkowego zostali mianowani: Jan Gregor, Mihails Kozlovs, Samo Jereb i Ladislav Balko (na drugą kadencję) na okres od 7 maja 2016 r. do 6 maja 2022 r. oraz Rimantas Šadžius na okres od 16 czerwca 2016 r. do 15 czerwca 2022 r.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:adwokat, UE
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.