Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Polski prawnik członkiem ETO

06.07.2016, 11:06; Aktualizacja: 06.07.2016, 11:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Janusz Wojciechowski i sześciu pozostałych członków Europejskiego Trybunału Obrachunkowego podejmą dziś przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej "uroczyste zobowiązanie" do pełnienia funkcji w ETO. 

Reklama

Janusz Wojciechowski został zgłoszony na zarezerwowane dla Polski miejsce przez obecny rząd.

W marcu negatywną opinię o kandydaturze europosła PiS na unijnego audytora wydała komisja ds. kontroli budżetowej.

13 kwietnia także Parlament Europejski w tajnym głosowaniu wyraził takie samo stanowisko.

Rada UE nie musiała jednak uwzględniać opinii europarlamentu na temat poszczególnych kandydatów. I zaakceptowała Wojciechowskiego.

Oprócz Polaka członkami Europejskiego Trybunału Obrachunkowego zostali mianowani: Jan Gregor, Mihails Kozlovs, Samo Jereb i Ladislav Balko (na drugą kadencję) na okres od 7 maja 2016 r. do 6 maja 2022 r. oraz Rimantas Šadžius na okres od 16 czerwca 2016 r. do 15 czerwca 2022 r.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:adwokat, UE
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.