Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Księgowi dościgają prawników

01.08.2016, 15:25; Aktualizacja: 01.08.2016, 16:47
 • Wyślij
 • Drukuj

Prawnicy na Wyspach zarabiają już niewiele więcej od biegłych rewidentów. Od kryzysu różnica w ich wynagrodzeniach zmniejszyła się o ponad 6 proc.

Reklama

Z danych zebranych przez brytyjską firmę audytorską Nixon Williams wynika, że przeciętny biegły rewident zarabia dziś blisko 36 tys. funtów rocznie - o 2,8 proc. więcej niż rok wcześniej i więcej niż rekordowym pod tym względem 2007 r.

Dla porównania przeciętny prawnik dostaje 41,6 tys. funtów rocznie - wciąż o 2,4 proc. mniej niż w rekordowym dla nich 2009 r. Oznacza to, że różnica w wynagrodzeniach prawników i biegłych rewidentów zmniejszyła się w ciągu 7 lat z 20 proc.  do 13,7 proc.

Zdaniem firmy Nixon Williams firmy audytorskie coraz agresywniej wchodzą też na rynek usług prawniczych, oferując atrakcyjny (w porównaniu do wynagrodzenia godzinowego) model sztywnych cen.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.