Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Księgowi dościgają prawników

01.08.2016, 15:25; Aktualizacja: 01.08.2016, 16:47
 • Wyślij
 • Drukuj

Prawnicy na Wyspach zarabiają już niewiele więcej od biegłych rewidentów. Od kryzysu różnica w ich wynagrodzeniach zmniejszyła się o ponad 6 proc.

Reklama

Z danych zebranych przez brytyjską firmę audytorską Nixon Williams wynika, że przeciętny biegły rewident zarabia dziś blisko 36 tys. funtów rocznie - o 2,8 proc. więcej niż rok wcześniej i więcej niż rekordowym pod tym względem 2007 r.

Dla porównania przeciętny prawnik dostaje 41,6 tys. funtów rocznie - wciąż o 2,4 proc. mniej niż w rekordowym dla nich 2009 r. Oznacza to, że różnica w wynagrodzeniach prawników i biegłych rewidentów zmniejszyła się w ciągu 7 lat z 20 proc.  do 13,7 proc.

Zdaniem firmy Nixon Williams firmy audytorskie coraz agresywniej wchodzą też na rynek usług prawniczych, oferując atrakcyjny (w porównaniu do wynagrodzenia godzinowego) model sztywnych cen.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.