Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Najlepsza olimpijka to prawniczka

16.08.2016, 16:30; Aktualizacja: 16.08.2016, 16:51
 • Wyślij
 • Drukuj

Wioślarka Katherine Grainger, która została właśnie najbardziej utytułowaną brytyjską olimpijką w historii, kiedy nie trenuje, jest kanclerzem na uczelni wyższej.

Reklama

W ubiegłym tygodniu 40-letnia Grainger wraz ze swoją partnerką Vicky Thornley zajęła drugie miejsce w wyścigu dwójek podwójnych. To już jej piąty medal olimpijski: w Londynie w tej samej konkurencji zdobyła złoto, w 2008 r. w Pekinie - srebro w wyścigach czwórek podwójnych, w Atenach w 2004 r. - srebro w wyścigu dwójek bez sternika oraz kolejne srebro w 2000 r. w Sydney w konkurencji czwórek podwójnych.

Urodzona w Szkocji wioślarka jest absolwentką prawa na Uniwersytecie w Edynburgu, ukończyła także studia podyplomowe z prawa medycznego i etyki na Uniwersytecie w Glasgow. w 2013 r. zrobiła też doktorat z prawa karnego na Uniwersytecie King’s College w Londynie. Poza sezonem treningowym pracuje na stanowisku kanclerza na Uniwersytecie Oxford Brookes.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.