Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Medyczna marihuana powinna być legalna

18.08.2016, 14:44; Aktualizacja: 18.08.2016, 14:51
 • Wyślij
 • Drukuj

Rzecznik praw obywatelskich po raz kolejny wystąpił do ministra zdrowia w sprawie dopuszczalności stosowania medycznej marihuany.

Reklama

Adam Bodnar przypomniał, że mimo wystosowania dwóch próśb do Ministerstwa Zdrowia o przedstawienie jego stanowiska w sprawie wykonania postanowienia sygnalizacyjnego Trybunału Konstytucyjnego z 28 października 2015 r, nadal nie otrzymał odpowiedzi. W wymienionym orzeczeniu TK zwrócił uwagę na potrzebę uregulowania kwestii związanych z leczniczym wykorzystaniem marihuany, a w szczególności zharmonizowania przepisów związanych z ochroną zdrowia i unormowań dotyczących przeciwdziałania narkomanii. Trybunał zasugerował też rozważenie dopuszczalności stosowania marihuany jako środka medycznego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.