Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Energetyka najbardziej dochodowa dla prawników

25.08.2016, 13:32; Aktualizacja: 25.08.2016, 14:02
 • Wyślij
 • Drukuj

Płace prawników in-house średnio rosną w tempie ponad 4 proc. rocznie, ale i tak prawie połowa z nich nie jest zadowolona ze swoich zarobków.

Reklama

Taki wniosek płynie z badania trendów w wynagrodzeniach wśród departamentów prawnych przedsiębiorstw przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną specjalizującą się w rynku usług prawniczych BarkerGilmrore.

Okazuje się, że 44 proc. spośród blisko 1,1 tys. ankietowanych prawników in-house jest przekonanych, że ich honoraria, wliczając w to bonusy i nagrody, są poniżej albo znacząco poniżej tego, co zarabiają ich koledzy zatrudnieni w kancelariach prawnych. Zdecydowana większość z nich rozważa z tego powodu zmianę pracy.

Zdaniem autorów raportu wolno malejąca różnica między zarobkami adwokatów pracujących w kancelariach a prawników zatrudnionych w biurach prawnych firm będzie przyczyniać się do tego, że ci ostatni będą mieli trudności w przyciąganiu najbardziej utalentowanych osób.

"Duże firmy prawnicze po raz pierwszy od 10 lat zaczęły podnosić wynagrodzenia prawników na szczeblu associate. To z kolei wywołuje nacisk na przedsiębiorstwa, aby też dawały podwyżki swoim prawnikom" - czytamy w raporcie. Wynika z niego, że najmniej usatysfakcjonowani swoimi zarobkami są prawnicy pracujący w firmach z sektora usług - tak twierdzi 56 proc. z nich. Najbardziej dochodowa dla prawników in-house jest natomiast praca w branży energetycznej, ochrony zdrowia i finansów.

Jak pokazuje raport, radcy przedsiębiorstw o rocznych przychodach poniżej 100 mln dol. zarabia średnio 400 tys. dol; ci zatrudnieni w firmach o rocznych przychodach w granicach 1-10 mld - nawet 1,5 mln dol.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.