Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Energetyka najbardziej dochodowa dla prawników

25.08.2016, 13:32; Aktualizacja: 25.08.2016, 14:02
 • Wyślij
 • Drukuj

Płace prawników in-house średnio rosną w tempie ponad 4 proc. rocznie, ale i tak prawie połowa z nich nie jest zadowolona ze swoich zarobków.

Reklama

Taki wniosek płynie z badania trendów w wynagrodzeniach wśród departamentów prawnych przedsiębiorstw przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną specjalizującą się w rynku usług prawniczych BarkerGilmrore.

Okazuje się, że 44 proc. spośród blisko 1,1 tys. ankietowanych prawników in-house jest przekonanych, że ich honoraria, wliczając w to bonusy i nagrody, są poniżej albo znacząco poniżej tego, co zarabiają ich koledzy zatrudnieni w kancelariach prawnych. Zdecydowana większość z nich rozważa z tego powodu zmianę pracy.

Zdaniem autorów raportu wolno malejąca różnica między zarobkami adwokatów pracujących w kancelariach a prawników zatrudnionych w biurach prawnych firm będzie przyczyniać się do tego, że ci ostatni będą mieli trudności w przyciąganiu najbardziej utalentowanych osób.

"Duże firmy prawnicze po raz pierwszy od 10 lat zaczęły podnosić wynagrodzenia prawników na szczeblu associate. To z kolei wywołuje nacisk na przedsiębiorstwa, aby też dawały podwyżki swoim prawnikom" - czytamy w raporcie. Wynika z niego, że najmniej usatysfakcjonowani swoimi zarobkami są prawnicy pracujący w firmach z sektora usług - tak twierdzi 56 proc. z nich. Najbardziej dochodowa dla prawników in-house jest natomiast praca w branży energetycznej, ochrony zdrowia i finansów.

Jak pokazuje raport, radcy przedsiębiorstw o rocznych przychodach poniżej 100 mln dol. zarabia średnio 400 tys. dol; ci zatrudnieni w firmach o rocznych przychodach w granicach 1-10 mld - nawet 1,5 mln dol.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.