Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rusza XXVII Spartakiada Prawników

08.09.2016, 06:35; Aktualizacja: 08.09.2016, 06:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Pół setki spragnionych sportowej rywalizacji adwokatów, radców, sędziów oraz prokuratorów rozpoczyna dziś zmagania w ramach letniej spartakiady. Impreza, która od lat przyczynia się do integracji prawniczego środowiska, w tym roku odbywa się w Szczecinie i potrwa do 11 września.

Reklama

W tym roku jak zwykle prym wiodą panowie, którzy stanowią ponad 70 proc. uczestników. Co piąty „zawodnik” pochodzi z województwa zachodniopomorskiego, kolejne dwie silne grupy stanowią prawnicy z Mazowsza i ze Śląska. Po uroczystej ceremonii otwarcia spartakiady (w ramach której nie mogło zabraknąć sztafety olimpijskiej i przemarszu województw), sportowcy ruszą do boju.

Na spartakiadzie przeprowadzone zostaną zawody lekkoatletyczne, w tym dyscypliny biegowe, pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż. Nowością będzie sztafeta szwedzka, czyli bieg na 100 m, 200 m, 400 m i 800 m.

Okazję do pokazania swoich umiejętności będą mieli miłośnicy sportów rakietowych: tenisa, badmintona, squasha i tenisa stołowego. Dla spragnionych intelektualnych rozrywek odbędą się turnieje szachowe i brydżowe. Nie zabraknie zmagań drużynowych w siatkówce, koszykówce, streetballu i piłce nożnej plażowej. Wielkim widowiskiem mają szansę stać się wyścigi smoczych łodzi po Odrze. Ale prawnicy, którzy preferują zawody pływackie, też będą mogli wykazać się szybkością i siłą swoich mięśni, i to na basenie o parametrach olimpijskich. Tradycyjnie już zmaganiom sportowym będą towarzyszyć imprezy o charakterze integracyjnym, w tym bal połączony z aukcją charytatywną przedmiotów przekazanych m.in. przez utytułowanych sportowców.

Pomysłodawcą idei spartakiady jest mec. Andrzej Josse, który wraz ze Zrzeszeniem Prawników Polskich organizował pierwsze edycje tej ogólnopolskiej imprezy. Wydarzenie co roku odbywa się w innym mieście. W 2015 r. spartakiadę gościła Warszawa.

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.spartakiada2016.pl.

Dziennik Gazeta Prawna i serwis Prawnik.pl są patronami medialnymi imprezy.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.