Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Z sądu na boisko

Paulina Szewioła20.09.2016, 09:32; Aktualizacja: 20.09.2016, 12:10
 • Wyślij
 • Drukuj

Blisko 500 przedstawicieli profesji prawniczych zamieniło togę na strój sportowy i stanęło do rywalizacji w ramach XXVII Spartakiady Prawników.

Reklama

Na arenę tegorocznych zawodów wybrano Szczecin, który ostatni raz gościł uczestników tej imprezy 10 lat temu. – Chcieliśmy pokazać, jak przez ten czas miasto się zmieniło i ile ma do zaoferowania nie tylko sportowo, ale też kulturowo i turystycznie – tłumaczy wybór gospodarza imprezy apl. adw. Agata Urbanowska, członek Stowarzyszenia Ogólnopolska Spartakiada Prawników Szczecin 2016.

Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowili radcowie prawni, adwokaci, a także aplikanci radcowscy i adwokaccy. Co piąty uczestnik pochodził z województwa zachodniopomorskiego, ale silne reprezentacje wystawiły również Mazowsze i Śląsk. Na tegoroczne zawody przyjechało również bardzo wielu prawników, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału spartakiadzie. Z myślą o nich organizatorzy postanowili nagrodzić debiutanta, który zdobył największą liczbę medali. Tradycyjnie na starcie stawiło się też więcej panów niż pań. Jednak to przedstawicielki płci pięknej zajęły dwa pierwsze miejsca w indywidualnej klasyfikacji medalowej.

Wśród rozegranych konkurencji znalazły się dyscypliny olimpijskie, takie jak: pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż, badminton, tenis ziemny i stołowy, konkurencje biegowe i pływackie oraz zmagania drużynowe w siatkówce czy koszykówce. Dużą popularnością cieszyły się też strzelanie z glocka i kałasznikowa oraz konkurencje, które w profesjonalnym współzawodnictwie raczej nie zaistnieją. Mowa tu przede wszystkim o rzucie... paprykarzem szczecińskim. Wielkim widowiskiem okazały się również wyścigi smoczych łodzi po Odrze, które z najlepszym czasem ukończyła mieszana osada śląsko-lubuska, drudzy byli reprezentanci Mazowsza ex aequo z drużyną złożoną z prawników z całej Polski. – W tej konkurencji, podobnie zresztą jak w pozostałych, liczyła się nie tylko rywalizacja sportowa, ale też dobra zabawa – przekonuje Urbanowska.

Tradycyjnie już zmaganiom sportowym towarzyszyły imprezy o charakterze integracyjnym, w tym bal połączony z aukcją charytatywną przedmiotów przekazanych m.in. przez utytułowanych sportowców. W tym roku licytowano chociażby but Anity Włodarczyk, w którym Polka zdobyła złoty medal w Rio de Janeiro, koszulkę z autografem Łukasza Piszczka, piłkarza reprezentacji Polski i Borussii Dortmund, czy też zdjęcie z podpisem Roberta Lewandowskiego. 

Dziennik Gazeta Prawna i serwis Prawnik.pl byli patronami medialnymi imprezy, która odbyła się w dniach 7–11 września. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.