Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zatrzymany wiceprezes ZUS już na wolności

23.09.2016, 11:03; Aktualizacja: 23.09.2016, 11:48
 • Wyślij
 • Drukuj

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali w czwartek Marcina Wojewódkę, wiceprezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wieczorem został jednak zwolniony bez postawienia mu zarzutów, po czym sam poinformował prokuraturę o "fałszywym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa" - informuje tvn24.pl.

Reklama

Marcin Wojewódka jako członek zarządu ZUS nadzorował administrację, przetargi, a także sprawy pracownicze.

Jak nieoficjalnie dowiedział się tvn24.pl Wojewódka wiózł do Bydgoszczy decyzję prezes ZUS o odwołaniu tamtejszego dyrektora. "Członek zarządu chciał odwołać dyrektora regionalnego ZUS w Bydgoszczy. Składał mu propozycje, które mogą łamać prawo. Rozmowy zostały nagrane i przekazane do policji i prokuratury" - cytuje śledczych portal.

Z jego informacji wynika, że Krzysztof Bułkowski, dyrektor regionalny ZUS w Bydgoszczy zarejestrował rozmowę z Marcinem Wojewódką. Z nagrania wynika, że Bułkowski miał usłyszeć od Wojewódki propozycję, według której miał pozostać pracownikiem ZUS, z wyższą pensją i nawet bez konieczności chodzenia do pracy. Warunek był jeden: Bułkowski sam musi zrezygnować ze stanowiska kierowniczego. Dyrektor miał odmówić.


Jak poinformował PAP Radosław Milczarski z biura prasowego centrali ZUS, Bułkowski został odwołany, ale nie rozwiązano z nim stosunku pracy. Obowiązki dyrektora oddziału w Bydgoszczy pełni dotychczasowy kierownik inspektoratu ZUS w Gnieźnie.

W czwartek wieczorem nastąpił z kolei zwrot akcji. Marcin Wojewódka został zwolniony. Prokurator z bydgoskiej prokuratury rejonowej nie zdecydował się na postawienie mu zarzutów, które forsowali policjanci z komendy miejskiej.

PS/źródło: tvn24.pl; PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.