Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zatrzymany wiceprezes ZUS już na wolności

23.09.2016, 11:03; Aktualizacja: 23.09.2016, 11:48
 • Wyślij
 • Drukuj

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali w czwartek Marcina Wojewódkę, wiceprezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wieczorem został jednak zwolniony bez postawienia mu zarzutów, po czym sam poinformował prokuraturę o "fałszywym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa" - informuje tvn24.pl.

Reklama

Marcin Wojewódka jako członek zarządu ZUS nadzorował administrację, przetargi, a także sprawy pracownicze.

Jak nieoficjalnie dowiedział się tvn24.pl Wojewódka wiózł do Bydgoszczy decyzję prezes ZUS o odwołaniu tamtejszego dyrektora. "Członek zarządu chciał odwołać dyrektora regionalnego ZUS w Bydgoszczy. Składał mu propozycje, które mogą łamać prawo. Rozmowy zostały nagrane i przekazane do policji i prokuratury" - cytuje śledczych portal.

Z jego informacji wynika, że Krzysztof Bułkowski, dyrektor regionalny ZUS w Bydgoszczy zarejestrował rozmowę z Marcinem Wojewódką. Z nagrania wynika, że Bułkowski miał usłyszeć od Wojewódki propozycję, według której miał pozostać pracownikiem ZUS, z wyższą pensją i nawet bez konieczności chodzenia do pracy. Warunek był jeden: Bułkowski sam musi zrezygnować ze stanowiska kierowniczego. Dyrektor miał odmówić.


Jak poinformował PAP Radosław Milczarski z biura prasowego centrali ZUS, Bułkowski został odwołany, ale nie rozwiązano z nim stosunku pracy. Obowiązki dyrektora oddziału w Bydgoszczy pełni dotychczasowy kierownik inspektoratu ZUS w Gnieźnie.

W czwartek wieczorem nastąpił z kolei zwrot akcji. Marcin Wojewódka został zwolniony. Prokurator z bydgoskiej prokuratury rejonowej nie zdecydował się na postawienie mu zarzutów, które forsowali policjanci z komendy miejskiej.

PS/źródło: tvn24.pl; PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.