Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wiceprezes ZUS zaprzecza stawianym mu zarzutom

23.09.2016, 13:58; Aktualizacja: 23.09.2016, 14:26
 • Wyślij
 • Drukuj

Nikomu nie składałem żadnych propozycji przyjęcia korzyści osobistych czy materialnych - zapewnił w piątek wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka, który wczoraj został zatrzymany w związku z rzekomym złożeniem propozycji korupcyjnej, a następnie zwolniony bez postawienia zarzutów.

Reklama

Zdaniem wiceprezesa ZUS, nie wszystkie działania podejmowane przez bydgoską policję były zasadne. Dodał, że rozważa ich zaskarżenie do odpowiednich organów.

-Przez pewien czas byłem zatrzymany bez podania mi przyczyny. Jest to w mojej ocenie nieprawidłowe. Będę podejmował czynności prawne w związku z działaniami funkcjonariuszy komendy miejskiej policji w Bydgoszczy - zapowiedział wiceprezes ZUS.

W czwartek bydgoska policja podała informację, że po zawiadomieniu od dyrektora bydgoskiego oddziału ZUS o złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym, zatrzymano do wyjaśnienia jedną osobę. Centrala ZUS potwierdziła, że chodzi o Wojewódkę.

Do zatrzymania doszło około południa. Według nieoficjalnych doniesień medialnych, podczas wręczania odwołania wiceprezes ZUS miał złożyć łamiące prawo propozycje, a sama rozmowa została nagrana i przekazana policji i prokuraturze.

Sprawę nadal będzie badać policja, później prokurator zdecyduje, czy wszcząć śledztwo czy umorzyć sprawę - poinformowała w piątek prokuratura.

(PAP)

pż/ wkt/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.