Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Usługi prawne bez paragonu

30.09.2016, 17:25; Aktualizacja: 30.09.2016, 17:42
 • Wyślij
 • Drukuj

Prawnicy nie będą musieli ewidencjonować sprzedaży na rzecz indywidualnych klientów - wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia w sprawie zwolnienia z kas fiskalnych.

Reklama

Prawnik, który chciałby skorzystać z preferencji będzie musiał spełnić dwa warunki. Po pierwsze, wszystkie płatności będą musiały zostać przelane na konto (banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej) lub przekazane za pośrednictwem poczty. Ważne jednak, aby z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jasno wynikało jakiej czynności dana kwota dotyczy.

Po drugie, trzeba będzie upoważnić bank lub SKOK do przekazywania organom podatkowym lub skarbowym informacji o transakcjach dokonywanych na rachunku. Taki dokument trzeba będzie składać w dwóch egzemplarzach - jeden otrzyma bank lub SKOK, drugi przekazany zostanie do naczelnika właściwego urzędu skarbowego .

Dziś istnieje bezwzględny obowiązek ewidencjonowania usług prawniczych (poza czynnościami notarialnymi). Nie ma znaczenia ani wartość obrotu i sposobu zapłaty. Takie zasady obowiązują od 2015 r.

Agnieszka Pokojska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.