Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Usługi prawne bez paragonu

30.09.2016, 17:25; Aktualizacja: 30.09.2016, 17:42
 • Wyślij
 • Drukuj

Prawnicy nie będą musieli ewidencjonować sprzedaży na rzecz indywidualnych klientów - wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia w sprawie zwolnienia z kas fiskalnych.

Reklama

Prawnik, który chciałby skorzystać z preferencji będzie musiał spełnić dwa warunki. Po pierwsze, wszystkie płatności będą musiały zostać przelane na konto (banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej) lub przekazane za pośrednictwem poczty. Ważne jednak, aby z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jasno wynikało jakiej czynności dana kwota dotyczy.

Po drugie, trzeba będzie upoważnić bank lub SKOK do przekazywania organom podatkowym lub skarbowym informacji o transakcjach dokonywanych na rachunku. Taki dokument trzeba będzie składać w dwóch egzemplarzach - jeden otrzyma bank lub SKOK, drugi przekazany zostanie do naczelnika właściwego urzędu skarbowego .

Dziś istnieje bezwzględny obowiązek ewidencjonowania usług prawniczych (poza czynnościami notarialnymi). Nie ma znaczenia ani wartość obrotu i sposobu zapłaty. Takie zasady obowiązują od 2015 r.

Agnieszka Pokojska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.