Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Spółki Skarbu Państwa na rynku kapitałowym

ESZA05.10.2016, 09:50; Aktualizacja: 05.10.2016, 09:53
 • Wyślij
 • Drukuj

To hasło ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się 6 października w Warszawie. Jej patronem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Reklama

Wydarzenie jest kontynuacją dwóch dotychczas zorganizowanych przez Katedrę Prawa Gospodarczego i Handlowego UMCS konferencji, ukazujących złożoną problematykę relacji Skarbu Państwa z innymi podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą. Współorganizatorem trzeciej odsłony cyklu jest Katedra Prawa Gospodarczego Prywatnego UKSW.

Tym razem uczestnicy wydarzenia spróbują przyjrzeć się Skarbowi Państwa przez pryzmat jego roli jako inwestora, podmiotu, który emituje papiery wartościowe. Dyskusję poprowadzą prof. Andrzej Kidyba i prof. Marek Michalski. Dobór miejsca jest nieprzypadkowy, bowiem konferencja odbędzie się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.
Relację z wydarzenia opublikujemy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Źródło:Informacja prasowa
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.