Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Karolina Schiffter

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

33 lata, adwokat, Raczkowski Paruch sp. k.

Reklama

Specjalizuje się w prawie pracy i prawie imigracyjnym. Od 2012 r. jest starszym prawnikiem i wspólnikiem w kancelarii Raczkowski Paruch (wcześniej pracowała w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak). Utworzyła od podstaw prężnie rozwijający się Departament Global Mobility & Immigration w kancelarii. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w kwestii przenoszenia pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Jest to obecnie niszowa dziedzina prawa, jednak mec. Schiffter potrafiła dostrzec jej ogromny potencjał. Sławomir Paruch, partner w kancelarii Raczkowski Paruch, charakteryzuje prawniczkę krótko: jest osobą wybitną, posiadającą szczególne zdolności analityczne, organizacyjne i interpersonalne.

Karolina Schiffter

Karolina Schiffter

źródło: Materiały Prasowe

Klienci cenią nie tylko jej wiedzę, ale też cierpliwość, intuicję, umiejętność słuchania i wrażliwość na ich sprawy – co w przypadku problemów prawa pracy jest wyjątkowo cenne.

Jak na pełnokrwistego adwokata przystało, Karolina Schiffter chętnie podejmuje się prowadzenia spraw pro bono i angażuje się w działalność samorządową. Jest współautorem programu „Wspólna Adwokatura #odNowa”, którego celem było unowocześnienie stołecznej izby. Od lipca pracuje w dwóch działających przy warszawskiej ORA komisjach (m.in. w komisji komunikacji z organami wymiaru sprawiedliwości). Udziela się też na forum międzynarodowym, w tym jako przewodnicząca komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section).

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Biegle mówi po niemiecku i angielsku. W wolnych chwilach (których nie ma zbyt wiele, bo stara się być zawsze, bez względu na porę, dostępna dla klientów), pisze teksty piosenek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.