Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Magdalena Pszczółka

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

32 lata, mgr prawa, LOTOS Petrobaltic SA

Reklama

Jest pierwszym w historii naszego rankingu prawnikiem in house, który trafił na podium. Zajmuje stanowisko specjalisty ds. prawnych w LOTOS Petrobaltic, pracując przy strategicznych międzynarodowych projektach spółki (z grupą kapitałową LOTOS jest związana od pięciu lat). Na potrzeby tego typu przedsięwzięć na wielką skalę zainicjowała, opracowała i wdrożyła proces zarządzania umowami. Rozwiązanie to pozwala dokonywać analizy dokumentów pod kątem prawnym i biznesowym, co jest tym łatwiejsze, że materiały są przygotowywane w przejrzystej formie, z wykorzystaniem grafik. Umiejętność przekładania hermetycznego języka prawnego na język biznesowy to jedna z wielkich zalet Magdaleny Pszczółki, która też doskonale radzi sobie z ujmowaniem skomplikowanych kwestii technicznych w ramy zapisów prawnych. Sprawdza się również jako negocjator i moderator spotkań operacyjnych. „Sukces Magdy to brak postępowań spornych” – czytamy w jednej z rekomendacji dla prawniczki.

Magdalena Pszczółka

Magdalena Pszczółka

źródło: Materiały Prasowe

Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Gdańskim, studiowała także stosunki międzynarodowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W 2015 r. rozpoczęła na
UG studia doktoranckie w zakresie prawa umów w przemyśle oil & gas. W swojej rozprawie zamierza skupić się na modelu współpracy z operatorem chińskim, w czym z pewnością pomoże jej znajomość języka mandaryńskiego (oczywiście biegle posługuje się też językiem angielskim).

Nie tylko rozwój własnych kompetencji leży jej na sercu. Niedawno zorganizowała dla pracowników macierzystej spółki szkolenie wewnętrzne poświęcone konstruowaniu i rozumieniu umów w sektorze poszukiwania i wydobycia węglowodorów (upstream). Wzbogaciła je omówieniem konkretnych kazusów z życia, a na koniec zorganizowała tematyczny quiz. Bo teoria teorią, ale praktyka i rozumienie branży to dla prawnika in house podstawa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.