Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zbigniew Pinkalski

15.11.2016, 00:10; Aktualizacja: 17.11.2016, 13:12
 • Wyślij
 • Drukuj

31 lat, radca prawny, Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Reklama

Niekwestionowany ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej i life science. Od ponad sześciu lat w kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy udowadnia, że potrafi wygrywać nawet sprawy z gatunku tych z góry uznanych za przegrane. Z powodzeniem reprezentował w sądach wiodące polskie przedsiębiorstwa z branży telekomunikacyjnej, medialnej, kosmetycznej, farmaceutycznej oraz handlowej w postępowaniach dotyczących m.in. znaków towarowych i praw autorskich. Naukowym potwierdzeniem jego kompetencji w tych dziedzinach jest rozprawa doktorska na temat ochrony prawnej formatów telewizyjnych obroniona na Uniwersytecie Jagiellońskim i wydana w formie monografii. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała mu z nią nagrodę za najlepszą w 2015 r. książkę dotyczącą mediów elektronicznych.

Oprócz tego ma na swoim koncie wiele innych publikacji akademickich, a także artykuły w prasie, portalach branżowych i na blogach. Często poruszają one pionierskie zagadnienia i tematy. Tak było choćby w przypadku jego naukowego tekstu o marketingu podstępnym, czyli podszywaniu się pod sponsorów wielkich imprez sportowych. Na jednej z warszawskich uczelni prowadzi również zajęcia w ramach studiów podyplomowych na kierunku e-marketing.

Zbigniew Pinkalski

Zbigniew Pinkalski

źródło: Materiały Prasowe

Jako członek Rady Ekspertów Krajowej Rady Suplementów i Odżywek uczestniczy obecnie w pracach nad kodeksem reklamy suplementów diety opartym na zasadzie samoregulacji. Jest również zaangażowany w internetową aktywność nieformalnej grupy Polish Media Issues walczącej z używaniem przez zagraniczną prasę fałszywych sformułowań, takich jak „polskie obozy koncentracyjne”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.