Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Joanna Wielgolawska

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

33 lata, adwokat, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak – Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k.

Reklama

Jest starszym prawnikiem w Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Pracuje w departamencie procesowym, do którego trafiła w 2008 r., będąc jeszcze na aplikacji. Już wtedy dostrzeżono u niej cechy wytrawnego procesowca i umiejętności, dzięki którym szybko zaczęła występować w sądzie samodzielnie. Dziś może się poszczycić udziałem zarówno w wielu skomplikowanych procesach cywilnych, jak i procesach karnych z obszaru przestępstw gospodarczych. Ale jej prawdziwą pasją są sprawy dotyczące błędów medycznych. Jedno z postępowań, w które była zaangażowana, zakończyło się przyznaniem rekordowego wówczas (w tej kategorii spraw) zadośćuczynienia rodzicom dziecka, które zmarło w wyniku błędu lekarza.

Joanna Wielgolawska

Joanna Wielgolawska

źródło: Materiały Prasowe

Chętnie podejmuje się też prowadzenia spraw pro bono – wiele z nich dotyczy niesłusznych – jak się okazuje – decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, odmawiających osobom chorym prawa do świadczenia. Wygrała m.in. postępowanie z odwołania od decyzji ZUS, który nie znalazł podstaw do przyznania renty socjalnej młodej kobiecie cierpiącej od dzieciństwa na epilepsję.

Jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła też studia podyplomowe z prawa medycznego w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Swoje kompetencje (ale i kontakty zawodowe) rozwija dziś także jako członek PEOPIL (Pan European Organisation of Personal Injury Lawyers), organizacji
non profit promującej wymianę wiedzy w ramach europejskich systemów prawnych. Ona sama chętnie dzieli się wiedzą nie tylko z kolegami z zagranicy, ale też zawsze jest gotowa wspierać młodszych kolegów z kancelarii
(w której jest bardzo lubiana).

Za swój osobisty sukces, okupiony wieloma nieprzespanymi nocami, uważa łączenie pracy adwokata z rolą matki niespełna trzyletniej córki Poli.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.