Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sylwia Gregorczyk-Abram

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

34 lata, adwokat, Clifford Chance Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i Wspólnicy sp. k

Reklama


Z kancelarią Clifford Chance jest związana od ponad 10 lat, od dwóch lat odpowiada w niej za praktykę pro bono. Specjalizuje się w postępowaniach sądowych, prawie karnym i prawie medycznym. Uczestniczyła m.in. w jednym z największych w Polsce postępowań dotyczących zakażeń zakładowych.

Z wielkim zaangażowaniem współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, m.in. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. W ubiegłym roku wspólnie z prawnikami fundacji przygotowała skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczącą wyburzenia osady romskiej we Wrocławiu. – Mecenas Gregorczyk-Abram to człowiek instytucja, wulkan energii i osoba, dla której nie ma rzeczy niemożliwych – podkreśla dr Piotr Kładoczny z HFPC.

Sylwia Gregorczyk-Abram

Sylwia Gregorczyk-Abram

źródło: Materiały Prasowe

Była pomysłodawczynią i koordynatorką Tygodnia Konstytucyjnego, który został zorganizowany na przełomie maja i czerwca tego roku przez Stowarzyszenie im.
Prof. Zbigniewa Hołdy. Celem projektu było zwrócenie uwagi młodzieży licealnej oraz gimnazjalnej na znaczenie konstytucji w życiu codziennym obywateli. W ramach wydarzenia 270 prawników przeprowadziło lekcje w 215 gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Prawniczka reprezentuje też przed sądami podopiecznych Fundacji Dzieci Niczyje i całym sercem wspiera Stowarzyszenie „Amp Futbol”, które zajmuje się promocją piłki nożnej dla osób po amputacjach. Jakby tego było mało, znajduje jeszcze czas na aktywnością samorządową. Jest koordynatorką ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Ukończyła WPiA Uniwersytetu Warszawskiego oraz m.in. podyplomowe studia prawa medycznego, bioetyki i socjologii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.