Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Joanna Koronkiewicz

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

34 lata, dr nauk prawnych, doradca podatkowy, KPMG sp. z o.o.

Reklama

Legitymuje się ponad 10-letnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym. Specjalizuje się w kwestiach opodatkowania przedsiębiorstw – doradzała m.in. w zakresie restrukturyzacji grup kapitałowych czy wyboru dogodnej formy prawnej dla inwestorów zagranicznych. „Prawdziwy doradca na bazie zarysowanego hasłowo problemu jest w stanie zadać właściwe pytania, ustalić, czego tak naprawdę potrzebuje klient, i zaoferować najlepsze rozwiązanie. Dokładnie taki rodzaj współpracy oferuje Joanna. Dodatkowo używa przystępnego języka, a nie zawiłych terminów prawnych, które niewiele mówią” – napisał w rekomendacji jeden z klientów.

Prawniczka jest orędowniczką kompleksowej komunikacji z klientem, opartej na koncepcji „one-stop-shop”, czyli łączeniu wielu specjalizacji i dostarczaniu wszechstronnej porady przez stały zespół znany klientowi osobiście. Jest też inicjatorką innowacyjnego podejścia do usług raportowania podatkowego w sposób możliwie zautomatyzowany, co wpływa na obniżenie kosztów.

Joanna Koronkiewicz

Joanna Koronkiewicz

źródło: Materiały Prasowe

To właśnie jej talenty sprawiły, że w ciągu 10 lat kariery w KPMG dwukrotnie awansowała o dwa stopnie w hierarchii, a w 2011 r. wyróżniono ją tytułem lidera wśród nowo promowanych menedżerów w Europie.

Ma wyższe wykształcenie prawnicze (ukończyła WPiA Uniwersytetu Warszawskiego) i ekonomiczne (jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej). Dwa lata temu obroniła rozprawę pt. „Dostosowanie krajowej terminologii podatkowej do terminologii podatkowej dyrektyw unijnych a prawidłowość ich implementacji na przykładzie Polski”.

Prywatnie prawniczka od ponad roku jest szczęśliwą mamą.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.