Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Tomasz Waligórski

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

30 lat, adwokat, CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki sp. k.

Reklama

Jest adwokatem w departamencie transakcji i prawa spółek w CMS. W swojej karierze prawniczej w CMS przeszedł całą drogę od stażysty letniego do obecnego stanowiska starszego prawnika. Doradza klientom przy transakcjach fuzji i przejęć, private equity i venture capital. Był zaangażowany w wiele głośnych przedsięwzięć, m.in. w przekształcenie i sprzedaż jednego z banków, nabycie za ponad miliard złotych znanej spółki energetycznej czy zakup sieci sklepów spożywczych.

„Świetnie radzi sobie z koordynacją pracy przy złożonych i bardziej skomplikowanych projektach, w które zaangażowani są niejednokrotnie prawnicy z kilku jurysdykcji. Zdolności organizacyjne, elastyczność, umiejętność globalnego spojrzenia na problemy prawne i kreatywność w ich rozwiązywaniu, a przy tym dbałość o szczegóły i terminowość to cechy, dzięki którym Tomasz jest tak bardzo ceniony zarówno przez nasz zespół, jak i przez klientów jako prawnik” – napisał w rekomendacji dla prawnika Jakub Marcinkowski, partner w departamencie transakcji i prawa spółek kancelarii CMS.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, był też stypendystą na kierunku prawo na Uniwersytecie Kopenhaskim.

Pamiętając, jak zaczęła się jego przygoda z CMS, z wielkim zapałem regularnie promuje kancelarię i jej doświadczenia, biorąc udział w cyklicznych targach pracy organizowanych dla studentów wyższych uczelni. Pełni też funkcję jednego z mentorów dla młodszych kolegów podczas corocznych praktyk letnich w CMS: dba nie tylko o zapewnienie praktykantom ambitnych zadań, lecz także o ich jak najlepszą integrację z zespołem.

Dwiema pasjami Tomasza Waligórskiego w życiu prywatnym są sport (gra w tenisa i uprawia windsurfing) i muzyka. Gra na kilku instrumentach i komponuje. Niektóre z jego utworów doczekały się nawet debiutów w lokalnych radiostacjach. Co jakiś czas można go też posłuchać na żywo podczas przygotowywanych wraz ze znajomymi koncertów tematycznych. Przed rozpoczęciem kariery prawniczej wygrał XXII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Konfrontacje”. Jest też autorem widowisk muzyczno-teatralnych, które wystawione zostały w jego rodzinnym Lesznie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.