Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Agnieszka Gryszczyńska

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

35 lat, prokurator, dr nauk prawnych, inżynier, UKSW, Prokuratura Okręgowa w Warszawie

Reklama

Żywy dowód na to, że wśród prokuratorów (którzy dotąd nie pojawiali się w naszym rankingu) nie brak prawniczych gwiazd. Od 2010 r. jest zatrudniona w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie, w tym roku oddelegowano ją do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie w Wydziale II Śledczym zajmuje się cyberprzestępczością.

„Pani prokurator posiada w swoim referacie sprawy skomplikowane (…). Ich specyfika wymaga od prokuratora prowadzącego wszechstronnej wiedzy wykraczającej poza zakres prawa karnego. Niezbędna jest zwłaszcza znajomość przepisów dotyczących prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, a także wiedzy z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych, informatyki śledczej i cyberbezpieczeństwa” – podkreślił w swojej opinii prokurator Wojciech Smoleń, naczelnik II wydziału.

Agnieszka Gryszczyńska

Agnieszka Gryszczyńska

źródło: Materiały Prasowe

Agnieszka Gryszczyńska bez trudu radzi sobie z tymi wyzwaniami, bo swoimi kompetencjami mogłaby śmiało obdzielić kilka osób. Jest doktorem nauk prawnych (temat rozprawy: „Informatyzacja ksiąg wieczystych jako rejestru publicznego”), administratywistą i inżynierem informatykiem. Oczywiście ma też na swoim koncie ukończoną aplikację prokuratorską.

Pracę zawodową łączy z karierą naukową. Jest adiunktem w jedynej w Polsce Katedrze Prawa Informatycznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia m.in. z technologii informacyjnych, informatyki prawniczej i prawniczych systemów wyszukiwawczych. Jej zainteresowania naukowe obejmują prawne aspekty informatyzacji publicznych zasobów informacyjnych, elektroniczną komunikację, regulację jawności i jej ograniczeń – w tym dostęp do informacji publicznej, ochronę danych osobowych i tajemnic oraz cyberbezpieczeństwo.

Od 2005 r. jako trener przeprowadziła kilkadziesiąt szkoleń dla sektora publicznego i prywatnego, przygotowuje też ekspertyzy na zlecenie podmiotów publicznych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci: 6-letniej Wiktorii i 2-letniego Juliana.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.