Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wojciech Bazan

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

28 lat, adwokat, Jara Drapała & Partners sp. k.

Reklama

W kancelarii zajmuje stanowisko associate. Mimo krótkiego stażu zawodowego zgromadził już nieczęsto spotykane nawet wśród dużo starszych prawników doświadczenia w prowadzeniu dużych i skomplikowanych spraw sądowych, ze szczególnym uwzględnieniem sporów budowlanych (m.in. wielomilionowe roszczenia wykonawców autostrad, lotnisk oraz stadionów), a także arbitraży międzynarodowych. Od czterech lat stale monitoruje wyroki w sprawach infrastrukturalnych, stąd jest zawsze na bieżąco z nowym orzecznictwem.

Dysponuje praktyczną wiedzą z prawa cywilnego i ciągle rozwija swój warsztat poprzez lekturę nowych publikacji doktryny. Cechuje go niecodzienna umiejętność patrzenia na sprawę z szerszej perspektywy i uzyskiwania oczekiwanego efektu z wykorzystaniem rzadko stosowanych instytucji z k.p.c. O jego wyjątkowym warsztacie świadczy to, że pomimo iż arbitraż inwestycyjny w Polsce to sprawy rzadkie i o szczególnym charakterze, ma już na swoim koncie pracę w zespole prowadzącym spór inwestycyjny.

Wojciech Bazan

Wojciech Bazan

źródło: Materiały Prasowe

W kancelarii jest doceniany za kreatywność, wiedzę i predyspozycje osobowościowe do bycia liderem (m.in. zbudował od nowa program praktyk studenckich). – Ma zarazem wyczucie praktyki procesowej, potrafiąc oddzielić rozwiązania interesujące jedynie dla rozwoju teorii prawa od argumentów, których zastosowanie w danym postępowaniu przyniesie rzeczywistą wartość dla klienta – komplementuje go prof. Przemysław Drapała, partner kancelarii. Dodając, że bez obaw powierza młodemu prawnikowi prowadzenie spraw o bardzo dużej wartości i wysokim stopniu skomplikowania.

Wojciech Bazan jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Poza pracą zawodową udziela się pro publico bono na rzecz społeczności lokalnej miasta, w którym się wychował i skończył edukację średnią. Jednym z takich działań było zablokowanie budowy apartamentowca, jaki miał zostać wzniesiony wśród domów jednorodzinnych, naruszając jednolity charakter zabudowy okolicy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.