Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Michał Chodkowski

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

34 lata, adwokat, Łaszczuk i Wspólnicy sp. k.

Reklama

Współpracę z kancelarią Łaszczuk i Wspólnicy rozpoczął w 2005 r. jako student, w 2013 r. został partnerem kierującym praktyką prawa pracy kancelarii, a rok temu dołączył do grona wspólników kancelarii jako jeden z komplementariuszy spółki.

Już samo to, że w ciągu zaledwie dekady przeszedł przez wszystkie szczeble prawniczej kariery, jest świadectwem jego wybitnych kompetencji, zarówno merytorycznych, jak i tych w obszarze kontaktów z klientami i współpracownikami.

„Michał posiada wszystkie te cechy i umiejętności, które określane są mianem soft skills, a którymi powinien charakteryzować się współcześnie prawnik i wspólnik kancelarii prawniczej. Potrafi słuchać klientów, umie analizować ich problemy i dostarczać efektywne rozwiązania” – napisała w swojej opinii mec. Justyna Szpara, partner zarządzający kancelarii (i, co warto podkreślić, zwyciężczyni 1. edycji rankingu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra).

Michał Chodkowski / fot. Andrzej Tyszko

Michał Chodkowski / fot. Andrzej Tyszko

źródło: Materiały Prasowe

Mecenas Chodkowski od początku aktywności zawodowej skupia swoje zainteresowania na prawie pracy oraz specyficznej branży, jaką jest sprzedaż bezpośrednia. Stale współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Sprzedaży Bezpośredniej. W lutym tego roku został powołany do pełnienia funkcji krajowego administratora kodeksu PSSB. Jego rolą jest nadzór nad przestrzeganiem zbioru reguł i dobrych praktyk przez członków stowarzyszenia.

Do kategorii jego sukcesów można zaliczyć to, że w poprzednim i obecnym roku uzyskał rekomendację w międzynarodowym rankingu Expert Guides Rising Stars w dziedzinie zatrudnienia i prawa pracy (jako jedyny prawnik z Polski w tym obszarze).

Jest absolwentem prawa na WPiA Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.