Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Alicja Zielińska

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

30 lat, adwokat, Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy sp. k.

Reklama

Karierę w Linklaters rozpoczęła zaraz po studiach, w 2009 r., jako praktykant. Szybko doceniono jej zaangażowanie i znakomite przygotowanie merytoryczne, po zakończeniu stażu proponując jej stanowisko młodszego prawnika. W 2012 r., jeszcze w toku odbywania aplikacji adwokackiej, awansowała na stanowisko prawnika. Obecnie jest adwokatem i na co dzień pracuje w praktyce postępowań sądowych i arbitrażu warszawskiego biura Linklaters. Jest również aktywnym członkiem globalnego zespołu arbitrażowego Linklaters.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa handlowego i cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego oraz zastępstwa procesowego w sprawach cywilnych i gospodarczych. Wyróżnia się bezprecedensowym dla prawnika na tym etapie kariery praktycznym doświadczeniem w dziedzinie ADR i arbitrażu, w tym również arbitrażu inwestycyjnego. Swoje kompetencje merytoryczne znakomicie łączy z umiejętnościami miękkimi, wykorzystując je w rozmowach ugodowych oraz przy organizowaniu szkoleń i konferencji.

– Alicja sprawnie radzi sobie z trudnymi zadaniami organizacyjnymi i jest w stanie skutecznie zarządzać zespołem, dotrzymując krótkich terminów. Jej proaktywne nastawienie sprawia, że jest ona zawsze o „jeden krok dalej”, co jest rzadką i bardzo cenną umiejętnością – podkreśla Ula Cartwright-Finch z londyńskiego biura Linklaters.

Pasją prawniczki jest pomoc studentom i absolwentom, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery zawodowej. Dlatego chętnie wspiera inicjatywy typu moot court, oparte na symulacji postępowania czy to sądowego, czy arbitrażowego.

W latach 2011–2013 była trenerem drużyny Uniwersytetu Śląskiego (którego sama jest absolwentką) przygotowującej się do udziału w prestiżowym konkursie Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.