Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zuzanna Kopaczyńska-Grabiec

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

33 lata, radca prawny, Wonga.pl sp. z o.o.

Reklama

Od ponad dwóch lat jest związana z Wonga.pl, spółką wchodzącą w skład brytyjskiej grupy kapitałowej oferującej pożyczki online (wcześniej pracowała w kilku renomowanych kancelariach). Zajmuje stanowisko dyrektora departamentu prawnego i regulacyjnego. Odpowiada w firmie m.in. za przygotowywanie i negocjowanie umów z klientami, implementację nowych regulacji dotyczących branży; monitorowanie zmian w prawie, przygotowywanie stanowisk do konsultacji społecznych czy ochronę danych osobowych. Zapewnia też spółce prawną reprezentację przed regulatorami oraz władzą administracyjną. „Przede wszystkim dobrze identyfikuje ryzyka, potrafi pomóc ocenić ich wagę oraz konstruować plany ich mitygowania. Na podstawie tej oceny właściwie określa priorytety dla siebie, swojego zespołu i organizacji. Co więcej, bardzo dobrze odnajduje się w świecie, gdzie priorytety szybko się zmieniają” – podkreślił w swojej rekomendacji prezes spółki Marcin Borowiecki.

Jej pomysły doceniają nie tylko polscy szefowie. Prawniczka wdrożyła w firmie projekt elektronicznego, interaktywnego repozytorium umów, które zostało zaimplementowane przez brytyjską spółkę matkę.

Zuzanna Kopaczyńska-Grabiec ukończyła prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studia podyplomowe z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od tego roku legitymuje się też dyplomem LL.M. W sierpniu zdała egzamin na Certyfikowanego Compliance Officera I.

Jej pozazawodową pasją jest udzielanie wsparcia środowisku start-upów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.