Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Luiza Modzelewska

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

29 lat, adwokat, Ministerstwo Rozwoju

Reklama

Po sześciu latach spędzonych w kancelarii Kubas Kos Gałkowski w tym roku zdecydowała się poświęcić pracy w urzędzie państwowym, przechodząc na stanowisko zastępcy dyrektora departamentu doskonalenia regulacji gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju. Jej byli przełożeni wciąż nie mogą odżałować, że stracili tak rzadko spotykany prawniczy talent, choć jednocześnie doceniają ją chęć zaangażowania się w służbę publiczną.

W firmie Kubas Kos Gałkowski, z którą była związana od zakończenia studiów, specjalizowała się w prawie cywilnym i gospodarczym, a zwłaszcza w dziedzinie prawa umów oraz odpowiedzialności odszkodowawczej. Jak na swój młody wiek ma już ogromne doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu postępowań grupowych. Zainteresowanie tą problematyką realizowała zresztą także współtworząc i redagując serwis ClassAction.pl, jedyny w Polsce portal w całości poświęcony tematyce pozwów zbiorowych.

Luiza Modzelewska

Luiza Modzelewska

źródło: Materiały Prasowe

W ministerstwie koordynuje prace legislacyjne związane z otoczeniem prawnym przedsiębiorców, obejmujące m.in. zmiany w zakresie prawa spółek oraz postępowania administracyjnego. Jest zresztą współtwórcą rekomendacji, które znalazły się w pierwszym pakiecie ułatwień dla firm, będących istotną częścią planu gospodarczego wicepremiera Morawieckiego. Jak podkreślają jej współpracownicy, ma bardzo przydatną umiejętność przewidywania praktycznych skutków konkretnych regulacji prawnych. I dzięki tej doskonałej wyobraźni prawniczej potrafi szybko dostrzec, gdzie leży istota problemu, oraz wyjść poza utarte, często pozorne schematy rozwiązań. Nie bez powodu ma też opinię tytana pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.