Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jakub Mrozowski

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

33 lata, adwokat, LDS Łazewski Depo i Wspólnicy sp. k.

Reklama

Jest cenionym ekspertem od szeroko rozumianego prawa własności intelektualnej. Jako starszy prawnik w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy zajmował się wieloma sprawami dotyczącymi znaków towarowych, praw autorskich i wzorów przemysłowych zarówno przed polskimi sądami, jak i przed Sądem Unii Europejskiej, Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej oraz Centrum Arbitrażu i Mediacji przy WIPO.

Jakub Mrozowski

Jakub Mrozowski

źródło: Materiały Prasowe

Wsłuchując się dobrze w biznesowe potrzeby swoich klientów, nie boi się podsuwać im niekonwencjonalnych propozycji rozwiązań. Kreatywność w prawniczym myśleniu zawdzięcza w dużej mierze międzynarodowemu wykształceniu. Oprócz studiów na Uniwersytecie Gdańskim ukończył bowiem także m.in. szkołę prawa amerykańskiego w Chicago-Kent College of Law oraz uzyskał tytuł Master of Laws (LL.M.) na Uniwersytecie Queen Mary w Londynie.

Ponadto ma za sobą pięciomiesięczny staż Urzędzie UE ds. Własności Intelektualnej oraz liczne wystąpienia na konferencjach dotyczących prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Jak przystało na prawnika specjalizującego się w tych dziedzinach, chętnie wprowadza do swojej codziennej praktyki innowacje cyfrowe, ułatwiające pracę jego całemu zespołowi. Od kilku lat działa też w organizacjach branżowych: International Trademark Association oraz Licensing Executives Society Poland.

Mimo natłoku zawodowych aktywności znajduje też czas na… reżyserię. Jego dokumenty były już wielokrotnie wyświetlane na przeglądach filmowych. Jako współautor obrazu „forshenbig POSZUKUJĄCY” na temat historii Żydów w Wyszkowie w XX w. otrzymał nagrodę w konkursie organizowanym przez Ośrodek Karta i Fundację Batorego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.