Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kamil Szczęsny

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

31 lat, adwokat, GWW

Reklama

Podatki i opłaty lokalne, które przyprawiają o zawrót głowy większość polskich przedsiębiorców, są jego żywiołem. Tylko w ostatnich trzech latach w firmie GWW przeprowadził lub bezpośrednio nadzorował ponad 2 tys. postępowań dotyczących podatku od nieruchomości, pozwalając uniknąć swoim klientom czasochłonnej drogi sądowej, a przy tym oszczędzić około 200 mln zł. Porażająca jest zresztą nie tylko liczba spraw, które ma na swoim koncie. Wrażenie robi też jego skuteczność procesowa oraz realny wpływ na ustawodawstwo. Już w 2014 r. jako jeden z nielicznych wówczas prawników komunikował się z organami podatkowymi wyłącznie drogą elektroniczną, stając się tym samym jednym z prekursorów wykorzystywania e-doręczeń na masową skalę. Jego konsekwencja w tej dziedzinie przyczyniła się do oswojenia administracji państwowej (zwłaszcza na poziomie gminnych organów podatkowych) z narzędziami komunikacji XXI w. Dziś jako ekspert aktywnie uczestniczy spotkaniach w Ministerstwie Cyfryzacji na temat doskonalenia procedur skutecznego doręczania korespondencji.

Kamil Szczęsny

Kamil Szczęsny

źródło: Materiały Prasowe

Rozstrzygnięcia w wielu jego sprawach miały też przełożenie na kierunek linii orzeczniczej, np. na wykreowanie reguły, że pozew złożony przez dany organ ma wpływ wyłącznie na prowadzone przez niego postępowanie.

Oprócz wiedzy merytorycznej i zaangażowania klienci doceniają jego niezwykłą otwartość oraz umiejętność przystępnego i klarownego objaśniania zawiłości polskich przepisów podatkowych, co z pewnością nie jest standardem wśród specjalistów z tej branży.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.