Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aneta Sieradzka

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

28 lat, mgr prawa, kancelaria adwokacka Adwokat Wojciech Haniszewski

Reklama

Mówi o sobie, że zawsze jest w pracy. Jednak nie dlatego, że nie potrzebuje równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Stara się być zawsze dyspozycyjna – czy to dla klientów biznesowych, czy też organizacji pacjentów, którym doradza pro bono – bo czerpie autentyczną przyjemność z pomagania im w sprawach związanych prawem medycznym i ochroną zdrowia.

Pierwsze zawodowe kroki w tych dziedzinach stawiała jako prawnik w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym. Obecnie związana jest m.in. z kancelarią Wojciecha Haniszewskiego, gdzie specjalizuje się w doradztwie podmiotom leczniczym i stowarzyszeniom branżowym. Od kilku lat angażuje się w projekty międzynarodowych organizacji promujących prawa człowieka w dostępie do ochrony zdrowia, a także zapewnia bezpłatną obsługę prawną koalicji organizacji pacjentów po transplantacji. Ma za sobą również setki wygłoszonych wykładów w ramach szkoleń z prawa medycznego dla lekarzy i pielęgniarek, podmiotów medycznych oraz pracowników samorządowych. Od lat angażuje się też projekt „Prawnicy dzieciom” oraz prowadzi wykłady dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Aneta Sieradzka

Aneta Sieradzka

źródło: Materiały Prasowe

Jest autorką wielu publikacji naukowych m.in. na temat prawa w transplantacji oraz ochrony danych medycznych (choć doktorat w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego pisze akurat z prawa konstytucyjnego). Wkrótce ma się ukazać książka pod jej redakcją zatytułowana „Tajemnice transplantacji”, do której wkład wniosło wiele autorytetów w dziedzinie transplantologii, w tym m.in. prof. Marian Zembala. Znajduje nawet czas na przybliżanie praktycznych aspektów tej problematyki na swojej stronie internetowej PrawowTransplantacji.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.