Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Marta Kuchno

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

35 lat, adwokat, Marta Kuchno Kancelaria Adwokacka

Reklama

W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem łączy role adwokata i syndyka. Przez dziewięć lat pracowała w zespołach postępowań spornych w warszawskich biurach korporacji prawniczych CMS Cameron McKenna i White & Case. Kilka temu zdecydowała się postawić na większą niezależność i otworzyła indywidualną kancelarię prawną.

Specjalizuje się przede wszystkim w postępowaniach z zakresu prawa karnego, karnoskarbowego oraz procedur compliance. Skutecznie doradza też w sprawach gospodarczych i reprezentuje przedsiębiorców w sporach korporacyjnych czy budowlanych. Jako licencjonowany doradca restrukturyzacyjny prowadzi również postępowania upadłościowe. Pomaga jej w tym dobre wyczucie rynku i świetne rozumienie ryzyka biznesowego. Nigdy nie bała się zajmować sprawami wyjątkowo dla prawników trudnymi, a często wręcz skazanymi na niepowodzenie. Co więcej, kiedy trzeba, ma odwagę, żeby odrzeć klienta ze złudzeń i uświadomić mu, że proces sądowy nie doprowadzi do oczekiwanego przez niego rezultatu. Przydaje się w tym poczucie humoru, którego jej nie brakuje.

Marta Kuchno

Marta Kuchno

źródło: Materiały Prasowe

Na swoim koncie ma również pracę w biurze White & Case w Moskwie, która raczej nie należy do typowych kierunków zawodowych prawników. Doskonale odnalazła się jednak na specyficznym rosyjskim rynku i w odmiennym reżimie prawnym, co potwierdza choćby jej udział w międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych.

Jest dobrze znana ze swojego zaangażowania w popularyzowanie wiedzy prawniczej wśród młodzieży. Prowadzi m.in. zajęcia na temat praw człowieka i prawa konstytucyjnego dla uczniów liceów i gimnazjów, a także pełni funkcję arbitra w studenckich i aplikanckich moot courtach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.