Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Przemysław Rybicki

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

32 lata, radca prawny, Affre i Wspólnicy sp. k.

Reklama

Od kilku lat konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję zawodową jako ekspert od prawa konkurencji i prawa konsumenckiego. Jeszcze na studiach rozpoczął pracę w UOKiK, a zdobyte tam doświadczenie wykorzystał następnie w polskich i międzynarodowych kancelariach, w których doradzał przedsiębiorcom w sprawach dotyczących kontroli koncentracji, porozumień ograniczających konkurencję czy nadużyć pozycji dominującej. Wybraną ścieżkę kontynuuje obecnie w butikowej kancelarii Affre i Wspólnicy na stanowisku starszego prawnika. Ma już na swoim koncie współpracę z klientami reprezentującymi cały wachlarz branż: od FMCG i energii po telekomunikację i sprzedaż internetową.

Potrafi skutecznie pomóc przedsiębiorcom pogodzić ich cele biznesowe z wymogami prawa konkurencji. Pomaga mu w tym nie tylko umiejętność znajdowania kompromisowych, a przy tym innowacyjnych rozwiązań, lecz także zdolność szybkiego dostrzegania potencjalnego ryzyka. Oprócz znakomitej znajomości polskich i europejskich przepisów zawdzięcza to też systematycznym analizom orzecznictwa unijnego oraz decyzji organów antymonopolowych. Dzięki temu uwagi zgłaszane przez niego w trakcie konsultacji społecznych dotyczących ostatnich nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów miały rzeczywisty wpływ na ostateczny kształt przepisów.

Przemysław Rybicki /fot. Bruno Fidrych

Przemysław Rybicki /fot. Bruno Fidrych

źródło: Materiały Prasowe

Swoją listą artykułów branżowych mógłby zawstydzić niejednego doktoranta. Publikuje zarówno w wydawnictwach naukowych, jak i na łamach prasy codziennej i specjalistycznych portali internetowych.

Gdy nie pracuje, najprawdopodobniej biega, pływa bądź jeździ na rowerze, wytrwale przygotowując się do kolejnych zawodów biegowych lub triatlonowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.