Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Katarzyna Witkowska-Moździerz

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

28 lat, adwokat, Kardas & Kardas Kancelaria Adwokacka s.c.

Reklama

Ma dopiero 28 lat, a za sobą już pokaźne doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu postępowań sądowych. W kancelarii adwokackiej Kardas & Kardas, z którą zaczęła współpracować jeszcze w czasie studiów, zajmuje się przede wszystkim sprawami z pogranicza prawa karnego gospodarczego oraz prawa cywilnego, w tym skomplikowanymi sporami inwestycyjnymi i handlowymi.

Katarzyna Witkowska - Moździerz

Katarzyna Witkowska - Moździerz

źródło: Materiały Prasowe

Równolegle do praktyki adwokackiej poświęca się działalności naukowej. Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. Piotra Kardasa przygotowuje obecnie rozprawę doktorską na temat różnych modeli prawa karnego. Część badań przeprowadziła w trakcie stażu naukowego w szkole prawa na Uniwersytecie w Indianie. Na swoim koncie ma już kilkanaście publikacji z dziedziny prawa i procesu karnego, a także liczne wystąpienia na konferencjach i stypendia za wyniki w nauce.

W łączeniu pracy w kancelarii z aktywnością akademicką pomagają jej znakomite kompetencje organizacyjne. Dowodem tego jest choćby przyznane jej w ubiegłym roku prestiżowe stypendium SYLFF dla młodych liderów. Na co dzień chętnie wykorzystuje nowoczesne metody zarządzania w firmie poprawiające jakość obsługi prawnej klientów, takich jak np. systemy stałego monitorowania i raportowania o przebiegu spraw.

Bardzo aktywnie angażuje się w życie krakowskiego samorządu adwokackiego. Jest jednym z pomysłodawców programu #nowoczesnaadwokatura, a także organizatorem treningów biegowych dla adwokatów. Sama regularnie startuje też w zawodach biegowych i odnotowuje w nich świetne rezultaty.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.