Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Szymon Syp

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

30 lat, dr nauk prawnych, Crido Legal J. Ziółek i Wspólnicy sp. k.

Reklama

Jako jeden z niewielu prawników będzie mógł niedługo pochwalić się dwoma tytułami doktora. Pierwszy zdobył w ubiegłym roku, broniąc na Uniwersytecie Warszawskim rozprawę z dziedziny prawa administracyjnego.

Jego drugi przewód doktorski wszczęty w Szkole Głównej Handlowej dotyczy ekonomii prawa konkurencji. Jest zresztą absolwentem obu tych uczelni.

Działalność naukową umiejętnie łączy z pracą w kancelarii. Dwa lata temu dołączył do zespołu firmy Crido Legal, w której specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć (w samym 2015 r. uczestniczył w 10 takich przedsięwzięciach). Ponadto doradza przedsiębiorstwom w sprawach z zakresu prawa spółek, procesów reorganizacyjnych, pomocy publicznej, prawa energetycznego i prawa konkurencji. Dzięki wykształceniu prawniczemu i ekonomicznemu znakomicie sprawdza się w realizowaniu projektów interdyscyplinarnych, obejmujących np. emisję obligacji korporacyjnych, doradztwo przy likwidacji spółki oraz operacje na jej kapitałach. Co więcej, potrafi bardzo dobrze przekładać skomplikowane kwestie prawne na język biznesowy.

Szymon Syp

Szymon Syp

źródło: Materiały Prasowe

Pierwsze doświadczenia zawodowe zaczął zbierać już po pierwszym roku studiów. Przez kilka lat współpracował z firmą SWW i polsko-chińską kancelarią BWHS–Yingke. W międzyczasie uzyskał też dyplom LLM szkoły prawa Uniwersytetu w Indianie oraz pomyślnie zdał egzamin adwokacki. Jego imponującą listę kwalifikacji naukowych dopełniają ukończone programy stypendialne amerykańskich uczelni oraz pobyt badawczy na Uniwersytecie w Turynie.

Pozycję prymusa potwierdzają też jego liczne stypendia naukowe, w tym dla doktorantów wyróżniających się dorobkiem akademickim. W periodykach branżowych opublikował już ponad 20 artykułów z dziedziny prawa konkurencji, arbitrażu, prawa bankowego czy rynku kapitałowego. Ponadto należy do współtwórców i autorów znanych w środowisku prawniczym i biznesowym blogów Korporacyjnie.pl i Antitrust.pl. Razem w przyjacielem założył również start-up, w ramach którego popularyzuje wiedzę z pogranicza prawa i medycyny. Zrealizował m.in. kilka filmów szkoleniowych dla lekarzy na temat ich odpowiedzialności cywilnej, karnej i zawodowej. Współtworzy też blog PrawoaMedycyna.pl. starcza mu nawet czasu na opracowywanie ekspertyz dla Rady Konkurencji Mołdawii w ramach grantu norweskiego MSZ.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.