Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Paulina Kimla-Kaczorowska

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

30 lat, aplikantka adwokacka, Greenberg Traurig Grzesiak sp. k.

Reklama

Niewielu młodych prawników pracujących w wielkich międzynarodowych kancelariach może się pochwalić tym, że doradzało przy skomplikowanych transakcjach, których wartość liczona jest często w miliardach złotych. W firmie Greenberg Traurig Grzesiak, z którą współpracuje od prawie 6 lat, zajmuje się przede wszystkim projektami związanymi z finansowaniem dużych przedsięwzięć oraz procesami fuzji i przejęć. Biorą w nich udział podmioty z różnych krajów, stąd wymagają one znajomości nie tylko polskich przepisów, lecz także systemów prawnych innych państw, a w przypadku USA – stanów. Tylko w ciągu ostatniego roku odegrała ogromną rolę w przeprowadzeniu największej w historii polskiego rynku transakcji finansowania grupy kapitałowej, opiewającej na kwotę rzędu 13,5 mld zł. Ma doświadczenie zarówno w negocjowaniu umów ze wspólnikami i doradztwie przy emisji i wprowadzaniu nowych akcji do obrotu giełdowego, jak i w przygotowywaniu struktury transakcji, projektów dokumentacji oraz koordynowaniu zespołów doradców w różnych częściach świata.

Paulina Kimla - Kaczorowska

Paulina Kimla - Kaczorowska

źródło: Materiały Prasowe

Fakt, że doskonale odnajduje się na styku prawa i świata wielkiego biznesu, to z pewnością zasługa tego, że oprócz wykształcenia prawniczego uzyskała również dyplom magistra finansów i rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Kolejne kompetencje zdobywała, uczestnicząc m.in. w programie stypendialnym dotyczącym prawa bankowego i finansowego na Singapore Management University oraz kończąc studia podyplomowe z metod wyceny spółek kapitałowych na SGH. Obecnie kończy pracę nad rozprawą doktorską na temat finansowania nabywania i obejmowania akcji emitowanych przez spółkę.

Ostateczny sukces wszystkich przedsięwzięć, w których uczestniczy, zawdzięcza jednak nie tylko twardym kompetencjom. W pracy pomaga jej też to, że znakomicie radzi sobie z wykonywaniem zadań pod presją czasu, a także w dużym stresie.

Podczas gdy na co dzień obraca się w świecie paragrafów i złożonych instrumentów finansowych, po godzinach daje upust swojej artystycznej duszy. Od wielu lat ćwiczy taniec jazzowy, a obecnie jest członkiem Teatru Tańca SWAY, z którym występowała m.in. w spektaklach „Human” i „Siostry”. Ukończyła też kurs instruktorski tańca jazzowego w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.