Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jarosław Kasiński

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

34 lata, dr nauk prawnych, Sąd Najwyższy oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

Reklama

Choć kilka lat temu ukończył aplikację prokuratorską, to jednak wybrał pracę naukowca i badacza. Za to jego głównym obszarem zainteresowań niezmiennie pozostaje procedura karna. W ubiegłym roku z wyróżnieniem obronił na Uniwersytecie Łódzkim pracę doktorską zatytułowaną „Szybkość jako naczelna zasada procesu karnego. Analiza dogmatyczno-prawna”. Kilka miesięcy później awansował ze stanowiska asystenta na stanowisko adiunkta w zakładzie postępowania karnego tej uczelni. Kolejny duży sukces zawodowy przyszedł w tym roku, kiedy pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf powołała go do pracy w biurze studiów i analiz SN (na stanowisku asystent specjalista do spraw orzecznictwa). W SN jest już zatrudniony od 2011 r., a zaczynał od stanowiska asystenta sędziego. Jego przełożeni chwalą go za znakomity umysł analityczny, ogromną dociekliwość i sumienność. Co więcej, Jarosław Kasiński potrafi doskonale łączyć pracę naukową i obowiązki w SN z prowadzeniem zajęć dydaktycznych na UŁ.

W swoim dorobku naukowym ma już kilkadziesiąt artykułów na temat prawa karnego procesowego opublikowanych m.in. w czasopismach prawniczych, takich jak „Prawo i Prokuratura”, „Palestra” i „Monitor Prawniczy”. Do tego dochodzą liczne wystąpienia na konferencjach naukowych, w których zaczął aktywnie uczestniczyć jeszcze w czasach studenckich. Obecnie przygotowuje do druku swoją pracę doktorską w formie monografii prawniczej.

Obok procedury karnej jego drugą wielką pasją jest żeglarstwo (ma stopień żeglarza jachtowego).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.