Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Michał Strzelecki

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

35 lat, radca prawny, P4, sp. z o.o., operator sieci Play

Reklama

Od 5 lat reprezentuje spółkę telekomunikacyjną P4 w postępowaniach przed prezesem UOKiK oraz procesach sądowych. Specjalizuje się w prawie zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawie konsumenckim oraz prawie własności intelektualnej. To dzięki niemu prezes UOKiK ostatecznie uchylił karę finansową w wysokości blisko 5 mln zł nałożoną na P4 w sprawie związanej ze stosowaniem niedozwolonych postanowień umownych.

W szczególności interesuje się zaś prawem reklamy, o którym od paru lat pisuje na swoim popularnym blogu Praworeklamy.pl. Można tam znaleźć zarówno omówienia niepublikowanych nigdzie wcześniej wyroków, jak i analizy dotyczące obowiązujących regulacji prawnych. Jego wiedza jest zresztą mocno ugruntowana w praktyce, gdyż sam uczestniczył w wielu postępowaniach związanych zwłaszcza z reklamą wprowadzającą w błąd i reklamą porównawczą. Ponadto na swoim koncie ma też sprawy dotyczące m.in. ochrony praw autorskich.

Michał Strzelecki odpowiada także za zarządzanie portfolio znaków towarowych Grupy P4, na bieżąco monitoruje zgłoszenia podobnych znaków w polskim Urzędzie Patentowym i Urzędzie UE ds. Własności Intelektualnej oraz reaguje na ewentualne naruszenia. Jego przełożeni doceniają go też za zaangażowanie w różne inicjatywy międzyoperatorskie oraz uczestnictwo w pracach legislacyjnych z ramienia Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Zanim przeszedł do P4, przez kilka lat pracował w kancelarii GWW. Wśród klientów miał m.in. firmy z sektora telekomunikacyjnego i spożywczego, producentów AGD i sprzętu fotograficznego.

Z egzaminu zawodowego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie uzyskał najlepszy wynik na roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.