Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Konrad Kosicki

15.11.2016, 00:10
 • Wyślij
 • Drukuj

33 lata, adwokat, Gide Tokarczuk Grześkowiak sp. k.

Reklama

Na swoją specjalizację wybrał doradztwo na rzecz jednego z najbardziej skomplikowanych i dynamicznie zmieniających się sektorów, a mianowicie branży energetycznej. Pracując na stanowisku counsela w kancelarii Gide, ma na co dzień do czynienia z wieloma innowacyjnymi i ambitnymi przedsięwzięciami realizowanymi dla gigantów polskiego rynku gazu i energii elektrycznej. Obejmują one pomoc prawną zarówno w kwestiach finansowania i rozwoju projektów energetycznych, jak i w sprawach regulacyjnych, w zakresie obrotu energią elektryczną, gazem, zielonymi certyfikatami czy uprawnieniami do emisji. Jedno z jego najbardziej nowatorskich przedsięwzięć to doradzanie największym graczom branżowym w implementacji rozporządzenia w sprawie integralności i przejrzystości hurtowego rynku energii (REMIT). Sam szczególnie interesuje się tematyką energetyki odnawialnej, a zwłaszcza wiatrowej.

Konrad Kosicki

Konrad Kosicki

źródło: Materiały Prasowe

Fakt, że znakomicie sprawdza się w tak wielowymiarowej, złożonej dziedzinie, jaką jest prawo energetyczne, wynika z jego znakomitej znajomości specyfiki i niuansów polskiego i światowego rynku. Współpracownicy chwalą go także za świetne umiejętności negocjacyjne oraz biegłą znajomość języka angielskiego i niemieckiego. Ta ostatnia jest bowiem niezbędna, gdy trzeba wyjaśnić partnerom biznesowym zawiłości polskich przepisów bądź porównać je z regulacjami obowiązującymi w innych krajach.

Jego kompleksowe kompetencje to duża zasługa gruntownego wykształcenia oraz doświadczenia w pracy w kilku międzynarodowych kancelariach (także w Londynie i Berlinie). Oprócz magistra prawa Uniwersytetu Warszawskiego ma również tytuł LLM z prawa europejskiego i międzynarodowego Uniwersytetu w Bremie i dyplom Centrum Prawa Amerykańskiego UW. Co istotne, ze względu na dynamikę rynku energii nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w konferencjach i seminariach. Sam także prowadzi szkolenia dla klientów, które cieszą się ogromnym powodzeniem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.