Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Notariusze pomogą ofiarom przestępstw

03.02.2016, 13:44; Aktualizacja: 03.02.2016, 13:57
 • Wyślij
 • Drukuj

Blisko 70 notariuszy będzie udzielać bezpłatnych porad w ramach 15. edycji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Reklama

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22-27 lutego.

Rejenci będą udzielać bezpłatnych informacji osobom pokrzywdzonym przestępstwem w czasie dyżurów osobistych i telefonicznych we własnych kancelariach, jak również w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach.

Adresy tych punktów będą dostępne na www.pokrzywdzeni.gov.pl.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to akcja organizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości od 2000 r. Co roku, oprócz notariuszy, uczestniczą w niej adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, kuratorzy sądowi i komornicy oraz funkcjonariusze Policji. Nie inaczej będzie w tym roku.

PS/źródło: KRN

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.