Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ponad 300 osób napisze egzamin notarialny

06.09.2016, 13:25; Aktualizacja: 06.09.2016, 14:21
 • Wyślij
 • Drukuj

Jego pierwsza część rozpoczęła się 6 września. Cały egzamin potrwa dwa dni.

Reklama

Egzamin przeprowadzany zostanie przez 7 komisji egzaminacyjnych.

W dniach 6 i 7 września 2016 r. zdający będą opracowywali projekty aktów notarialnych, natomiast 8 września 2016 r. sformułują projekt odmowy dokonania czynności notarialnej albo uzasadnienia jej dopuszczalności, ewentualnie przygotują projekt czynności notarialnej innej niż akt notarialny.

Do egzaminu notarialnego zostały dopuszczone 332 osoby.

Z uwagi na wydłużenie okresu aplikacji notarialnej do 3 lat i 6 miesięcy, w bieżącym roku nie ma rocznika kończącego aplikację. Uprawnieni do przystąpienia do tegorocznego egzaminu notarialnego są więc jedynie aplikanci, którzy ukończyli szkolenie w latach ubiegłych oraz osoby przystępujące do egzaminu z innego tytułu.

PS/źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.