Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rejenci udzielą bezpłatnych porad

30.09.2016, 15:18; Aktualizacja: 30.09.2016, 15:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Tegoroczna edycja Dnia Otwartego Notariatu odbędzie się 26 listopada w 23 miastach w Polsce.

Reklama

Jej gospodarzami będą: Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Chełm, Puławy, Radom, Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Częstochowa, Warszawa, Białystok, Olsztyn, Wrocław, Legnica, Jelenia Góra, Łódź, Szczecin, Gorzów Wlkp., Koszalin, Kraków, Krosno, Jasło. W tym roku – po raz pierwszy w historii tej akcji – DON odbędzie się także w Berlinie, gdzie notariusze będą udzielać informacji leżących w ich kompetencjach zawodowych.

W poprzednich latach notariusze rozmawiali na temat dziedziczenia, spadków, przekazywania majątku rodziny oraz bezpiecznej jesieni życia. Tematem tegorocznej edycji będą testamenty notarialne. Podczas spotkań z obywatelami rejenci będą wyjaśniać, że taka forma przekazania majątku najbliższym jest najbardziej bezpieczna i skuteczna.

Niezależnie od tematu przewodniego notariusze odpowiedzą też na wszystkie pytania leżące w ich kompetencjach.

Dzień Otwarty Notariatu to ogólnopolska akcja edukacyjno-społeczna, której organizatorem jest Krajowa Rada Notarialna, we współpracy z izbami notarialnymi. Jej celem jest edukacja prawna obywateli w zakresie zagadnień leżących w kompetencjach zawodowych notariuszy.

Każdego roku na odbywające się w kilkudziesięciu miastach Polski spotkania z rejentami przychodzi nawet kilka tysięcy osób.

PS/źródło: KRN

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.