Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rejenci udzielą bezpłatnych porad

30.09.2016, 15:18; Aktualizacja: 30.09.2016, 15:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Tegoroczna edycja Dnia Otwartego Notariatu odbędzie się 26 listopada w 23 miastach w Polsce.

Reklama

Jej gospodarzami będą: Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Chełm, Puławy, Radom, Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Częstochowa, Warszawa, Białystok, Olsztyn, Wrocław, Legnica, Jelenia Góra, Łódź, Szczecin, Gorzów Wlkp., Koszalin, Kraków, Krosno, Jasło. W tym roku – po raz pierwszy w historii tej akcji – DON odbędzie się także w Berlinie, gdzie notariusze będą udzielać informacji leżących w ich kompetencjach zawodowych.

W poprzednich latach notariusze rozmawiali na temat dziedziczenia, spadków, przekazywania majątku rodziny oraz bezpiecznej jesieni życia. Tematem tegorocznej edycji będą testamenty notarialne. Podczas spotkań z obywatelami rejenci będą wyjaśniać, że taka forma przekazania majątku najbliższym jest najbardziej bezpieczna i skuteczna.

Niezależnie od tematu przewodniego notariusze odpowiedzą też na wszystkie pytania leżące w ich kompetencjach.

Dzień Otwarty Notariatu to ogólnopolska akcja edukacyjno-społeczna, której organizatorem jest Krajowa Rada Notarialna, we współpracy z izbami notarialnymi. Jej celem jest edukacja prawna obywateli w zakresie zagadnień leżących w kompetencjach zawodowych notariuszy.

Każdego roku na odbywające się w kilkudziesięciu miastach Polski spotkania z rejentami przychodzi nawet kilka tysięcy osób.

PS/źródło: KRN

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.