Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kreatywna prokuratura

Ewa Ivanova13.03.2015, 00:00; Aktualizacja: 13.03.2015, 06:54

Poprawianie statystyk przez śledczych stało się plagą. Sami związkowcy zaalarmowali prokuratora generalnego, bo proceder uderza w ofiary.

Reklama

Do Prokuratury Generalnej wpłynęło zgłoszenie w sprawie fałszowania statystyk. To kolejny taki sygnał po opisywanym przez DGP podobnym przypadku Zielonej Góry. Tym razem podejrzenia dotyczą dwóch prokuratur rejonowych: Toruń Centrum-Zachód oraz Toruń-Wschód. Stawiane w zawiadomieniu zarzuty są też poważniejsze. Od maja 2011 r. do grudnia 2013 r. w tych jednostkach miał obowiązywać nieformalny odgórny nakaz masowego odmawiania wszczęcia postępowań wobec alimenciarzy, których sprawy w dużej liczbie składały Miejski Ośrodek Romocy Rodzinie (z art. 209 par. 1 kodeksu karnego). Miał istnieć specjalny szablon dla takiej odmowy, w którym jako powód wskazywano brak danych uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.