Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

SN: Prokurator nie może czytać książki na rozprawie

23.03.2015, 15:24; Aktualizacja: 24.03.2015, 09:24
 • Wyślij
 • Drukuj

Jedyne dopuszczalne zachowanie śledczego na rozprawie to replika na wystąpienie obrońcy- uznał Sąd Najwyższy.

Reklama

Prokurator Prokuratury Okręgowej Anna S. stanęła przed sądem dyscyplinarnym z zarzutem naruszenia godności urzędu i powagi sądu.
Podczas mowy końcowej wygłaszanej przez obrońcę wyjęła bowiem książkę i zaczęła ją czytać. Na uwagę przewodniczącej składu orzekającego odpowiedziała z kolei, że nie będzie słuchała jak ktoś ocenia jej akt oskarżenia.

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który przekazał ją do ponownego rozpoznania. SN powołał się na zasady zawarte w kodeksie etyki prokuratorów, według którego śledczy powinien zachować godną postawę, cierpliwość i grzeczność.

PS/źródło:Lex.pl

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.