Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

SN: Prokurator nie może czytać książki na rozprawie

23.03.2015, 15:24; Aktualizacja: 24.03.2015, 09:24
 • Wyślij
 • Drukuj

Jedyne dopuszczalne zachowanie śledczego na rozprawie to replika na wystąpienie obrońcy- uznał Sąd Najwyższy.

Reklama

Prokurator Prokuratury Okręgowej Anna S. stanęła przed sądem dyscyplinarnym z zarzutem naruszenia godności urzędu i powagi sądu.
Podczas mowy końcowej wygłaszanej przez obrońcę wyjęła bowiem książkę i zaczęła ją czytać. Na uwagę przewodniczącej składu orzekającego odpowiedziała z kolei, że nie będzie słuchała jak ktoś ocenia jej akt oskarżenia.

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który przekazał ją do ponownego rozpoznania. SN powołał się na zasady zawarte w kodeksie etyki prokuratorów, według którego śledczy powinien zachować godną postawę, cierpliwość i grzeczność.

PS/źródło:Lex.pl

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.