Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokurator nie powinien oceniać prokuratora

Ewa Ivanova03.04.2015, 00:00; Aktualizacja: 03.04.2015, 10:16

Krajowa Rada Prokuratury uznała, że współpraca prokuratorów z rzecznikiem praw obywatelskich była nieetyczna i powinien się jej przyjrzeć rzecznik dyscyplinarny. Czy jednak nie wylała dziecka z kąpielą?

Reklama

Pojawiają się głosy, że w efekcie uchwały prokuratorzy pomagający ofiarom zaczną się wycofywać ze współpracy z organizacjami pozarządowymi. Bo może to zostać uznane za świadczenie usług prawniczych, których wykonywania zakazuje wprost zbiór zasad etyki. W ramach takiej działalności oskarżyciele np. doradzają, pomagają przygotowywać pisma procesowe. Większość tego typu porad świadczą nieodpłatnie, ale zdarza się, że zawierają umowy i otrzymują za to symboliczne kwoty.


Pozostało jeszcze 79% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.