Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Żaden prokurator z nadzoru nie został rozliczony z porażki

Ewa Ivanova09.04.2015, 00:00; Aktualizacja: 09.04.2015, 01:37

Jestem przeciwny temu, aby wszyscy robili wszystko. Prokuratura jest instytucją hierarchiczną. Całość działa dobrze, jeśli każdy robi to, co do niego należy - mówi prokurator Edward Zalewski.

Reklama

Nie dziwią pana kolejne sygnały o manipulowani statystykami? Prokuratorzy z Zielonej Góry i z dwóch prokuratur w Toruniu alarmują związek zawodowy, że ponoć wstrzymywano wpływ spraw, łączono postępowania niezwiązane ze sobą, a nawet narzucano gotowy szablon umorzeń.


Pozostało jeszcze 93% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.