Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Fałszerstwo nieświadome

Ewa Ivanova08.05.2015, 08:30

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie podkręcania statystyk w toruńskich prokuraturach.

Reklama

Chodzi o dwie jednostki rejonowe w Toruniu: Centrum-Zachód oraz Toruń-Wschód (V Ds.23/25). Sprawa jest dość niecodzienna, bo po przeciwnej stronie mamy również prokuratorów, którzy złożyli zawiadomienie. Formalnie zrobił to prokuratorski związek zawodowy. Był jednak wyłącznie forpocztą oskarżycieli z toruńskich jednostek, którzy mieli dość presji statystycznej. Związkowcy złożyli już zażalenie na odmowę.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.