Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Edward Zalewski: Jestem zdecydowanym przeciwnikiem bezwzględnej tajności akt śledztwa

11.06.2015, 09:54; Aktualizacja: 11.06.2015, 10:00

Żaden przepis nie nakazuje w sposób bezwzględny ujawniania wszystkich materiałów, które są w atakach. Ani też żaden artykuł - na całe szczęście- tego nie zakazuje – mówi Edward Zalewski, przewodniczący Krajowej Rady Prokuratury.

Reklama

Paulina Szewioła: Kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga znowu przypomniał o sobie szerszej publiczności, zamieszczając na swoim profilu na Facebooku materiały prokuratury dotyczące tzw. afery taśmowej. Wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób one w ogóle do niego trafiły?

Edward Zalewski, przewodniczący Krajowej Rady Prokuratury: Prawdopodobnie akta zostały przekazane mu przez kogoś, kto miał do nich dostęp. A więc mogły to być zarówno strony jak i ich obrońcy. Nie chcę na ten temat dywagować. Dzisiaj zresztą są już wskazywane konkretne tropy.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.