Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Edward Zalewski: Jestem zdecydowanym przeciwnikiem bezwzględnej tajności akt śledztwa

11.06.2015, 09:54; Aktualizacja: 11.06.2015, 10:00

Żaden przepis nie nakazuje w sposób bezwzględny ujawniania wszystkich materiałów, które są w atakach. Ani też żaden artykuł - na całe szczęście- tego nie zakazuje – mówi Edward Zalewski, przewodniczący Krajowej Rady Prokuratury.

Reklama

Paulina Szewioła: Kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga znowu przypomniał o sobie szerszej publiczności, zamieszczając na swoim profilu na Facebooku materiały prokuratury dotyczące tzw. afery taśmowej. Wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób one w ogóle do niego trafiły?

Edward Zalewski, przewodniczący Krajowej Rady Prokuratury: Prawdopodobnie akta zostały przekazane mu przez kogoś, kto miał do nich dostęp. A więc mogły to być zarówno strony jak i ich obrońcy. Nie chcę na ten temat dywagować. Dzisiaj zresztą są już wskazywane konkretne tropy.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.