Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Obarczanie prokuratury odpowiedzialnością za wyciek akt uderza w jej niezależność

12.06.2015, 11:11; Aktualizacja: 12.06.2015, 11:46

Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP w swojej uchwale sprzeciwia się próbom nieuprawnionego wiązania zarówno prokuratora generalnego jak i całej prokuratury z przeciekiem w tzw. „aferze taśmowej.” I apeluje do KRP o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia i zdecydowane potępienie działań polityków wobec PG i podległej mu kadry prokuratorskiej.

Reklama

Związek  z zaniepokojeniem przyjął decyzję premier Ewy Kopacz o nieprzyjęciu sprawozdania prokuratora generalnego za 2014 r. w związku z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Za niedopuszczalne uznał również oświadczenie szefowej rządu, z którego wynika, iż wyciek akt podważa zaufanie do prokuratury.


Pozostało jeszcze 48% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.