Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Obarczanie prokuratury odpowiedzialnością za wyciek akt uderza w jej niezależność

12.06.2015, 11:11; Aktualizacja: 12.06.2015, 11:46

Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP w swojej uchwale sprzeciwia się próbom nieuprawnionego wiązania zarówno prokuratora generalnego jak i całej prokuratury z przeciekiem w tzw. „aferze taśmowej.” I apeluje do KRP o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia i zdecydowane potępienie działań polityków wobec PG i podległej mu kadry prokuratorskiej.

Reklama

Związek  z zaniepokojeniem przyjął decyzję premier Ewy Kopacz o nieprzyjęciu sprawozdania prokuratora generalnego za 2014 r. w związku z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Za niedopuszczalne uznał również oświadczenie szefowej rządu, z którego wynika, iż wyciek akt podważa zaufanie do prokuratury.


Pozostało jeszcze 48% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

 • Wywiad

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.