Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dymisja Andrzeja Seremeta nieprędko

25.08.2015, 13:14; Aktualizacja: 25.08.2015, 14:08

Minister Borys Budka zapowiedział, że przedstawi swoje stanowisko do sprawozdania prokuratora generalnego we wrześniu, choć miało być ono gotowe w lipcu.

Reklama

Andrzej Seremet złożył sprawozdanie z działalności prokuratury za 2014 r. na początku roku. W pierwszej połowie czerwca premier Ewa Kopacz oświadczyła natomiast, że nie przyjmie sprawozdania i skieruje do Sejmu wniosek o odwołanie szefa prokuratury ze stanowiska po tym, jak otrzyma opinię szefa resortu sprawiedliwości. Jak podawała PAP, minister Budka rozpoczął przygotowywanie tego stanowiska jeszcze w czerwcu i miało ono być gotowe w przeciągu kilku dni.


Pozostało jeszcze 54% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.