Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niezależność prokuratury jest zagrożona

Ewa Ivanova18.09.2015, 00:00; Aktualizacja: 18.09.2015, 06:57

Wiem, jakie są wyniki sondaży. Znam program PiS. Jeśli po wyborach nastąpi jego realizacja, to następnym prokuratorem generalnym będzie minister sprawiedliwości - mówi Edward Zalewski, odchodzący przewodniczący Krajowej Rady Prokuratury.

Reklama

Ewa Ivanova: Kto powinien stanąć na czele prokuratury?

Edward Zalewski: Strasznie trudne pytanie.

EI: Ale jakie ważne.

EZ: W tej chwili ważniejsze od tego, kto stanie na czele prokuratury, jest to, aby klasa polityczna zrozumiała, że w demokratycznym państwie prawa tylko niezależna prokuratura może faktycznie spełniać swoją rolę.


Pozostało jeszcze 93% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.