Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Irena Łozowicka kandydatką na szefa prokuratury

13.10.2015, 20:03; Aktualizacja: 14.10.2015, 05:19

Krajowa Rada Prokuratury rekomendowała Irenę Laurę Łozowicką z Prokuratury Generalnej jako kandydatkę na prokuratora generalnego. Ci, którzy śledzili przebieg wczorajszego wysłuchania publicznego, mogą być tą decyzją zaskoczeni.

Reklama

Prokurator Łozowicka wystąpiła przed KRP jako trzecia i ostatnia kandydatka. Podczas prezentacji swojego dorobku i kompetencji zawodowych podkreślała, że ma 30-letnie doświadczenie w pracy w prokuraturze i przeszła przez niemal wszystkie szczeble i komórki w jej strukturze. Pracowała m.in. w wydziale do spraw przestępczości zorganizowanej oraz nadzoru nad postępowaniami przygotowawczymi, ale najdłużej – 12 lat – była wizytatorem. Jej kariera przyspieszyła w grudniu ubiegłego roku, kiedy to otrzymała nominację na stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, a zaledwie po kilku miesiącach awansowała do Prokuratury Generalnej (pracuje w Biurze Spraw Konstytucyjnych).


Pozostało jeszcze 82% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.